ETHOS

Архієпископ Фінляндії – про агресію рф: Помісні Церкви мають називати речі своїми іменами

Архієпископ Гельсінкі та всієї Фінляндії Лев висловив своє розчарування звітом про Міжправославну передасамблейну консультацію, організовану Всесвітньою Радою Церков та проведену Православною Церквою Кіпру у Паралімні 10-15 травня 2022 року.

Чому наша спільнота допомагає українським біженцям? Ернст та Марі-Ноель фон дер Реке

Лідія Лозова, член команди ETHOS попросила Ернста та Марі-Ноель написати короткі тексти про те, чому вони допомагають біженцям з України, адже зараз важливо розуміти витоки вияву європейської солідарності з нами.

Чи досягнули ми дна?

В центрі уваги моєї статті – стан Православної Церкви, який вкрай потребує перегляду. Можливо, Православній Церкві потрібно досягти — або ми повинні визнати, що вона вже досягла — дна.

Подкаст Vox Today, Explained: архімандрит Кирило Говорун про путінську “священну війну”

У новому подкасті (англійською мовою) Vox Today, Explained архімандрит Кирило Говорун описує шлях патріарха кирила від антикремлівського нонконформіста до лідера церкви, що благословляє “священну війну”.

Як Московський Патріархат «залучив» до війни Ватикан

У цій дискусії ми подаємо текст, підписаний чотирма університетськими професорами – Томасом Бремером (Мюнстер), Регіною Ельснер (Берлін), Массімо Фаджолі (Філадельфія) та Крістіною Штокль (Інсбрук), – які просять, щоб Рим намагався залишати відкритим канал діалогу не лише з Російською Православною Церквою, яка відверто стала на бік Путіна, але також з Церквами, які перебувають в Україні, починаючи з деяких наріжних каменів: миру, захисту людського життя та визнання правдивості фактів.

«Гостинність Владики»: Ісус та Діалог

У Православній Церкві нам потрібно набагато більше простору для вільного, шанобливого та енергійного обміну думками, особливо на теми, які нас найбільше розділяють і турбують.

Неділя, 8 травня 2022 року: Всесвітній Протест Православних Мирян Проти Війни в Україні

Ми закликаємо нашу православну сім’ю по всьому світу об’єднатися в неділю, 8 травня 2022 року, щоб молитися і свідчити про Євангеліє миру проти війни в Україні та ієрархів, які її виправдовують.

Україна, Ватикан та Другий Ватиканський собор

У своїй статті Массімо розглядає які виклики несе війна в Україні Католицькій Церкві, які проблеми церкви викрила війна і дипломатичні дії Папи Франциска. Особливу увагу професор звертає на невдалий жест примирення, що влаштував Ватикан під час Хресної Ходи у Страстну П’ятницю.

Повний текст інтерв’ю Папи Франциска виданню Corriere della Sera

Це інтерв‘ю для впливової італійської газети Corriere Della Sera викликало неабиякий резонанс в Україні. Посольство України при Святому Престолі першим зробило його повний переклад на українську: з будь-яким текстом краще знайомитися без купюр.

Звернення ScholarLeaders International та United World Mission

Промовив Ісус: “Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!” (Ів. 8:31-32) Через війну Російської

Пасхальне послання патріарха Варфоломія: «Ми стоїмо і страждаємо поруч із благочестивим і мужнім народом України, що несе тяжкий хрест»

Завершивши подвиги Святого і Великого посту і з розкаянням переживши всечесні Страсті Господні, ми тепер сповнені вічним світлом Його світлого Воскресіння, а тому оспівуємо і прославляємо Його наднебесне Ім’я, вигукуючи всьому світові радісне: «Христос Воскрес!»

Відомий американський дослідник православної літургіки Микола Денисенко закликав Православні Церкви відмовитися від співпричастя з Московським патріархатом

Прямо зараз РПЦ бере участь у найжорстокішому фізичному та сексуальному насильстві з боку РФ щодо громадян України. Керівники РПЦ благословляють і виправдовують вбивство невинних.

Росія повинна зупинити агресію та руйнування релігійних і культових об’єктів – спільна заява спецпредставників діючого голови ОБСЄ та Ради Європи

Як представники обох організацій, які прагнуть сприяти мирному діалогу, ми закликаємо росію припинити руйнування релігійних і культових об’єктів, що разом із вбивством десятків тисяч мирних жителів є злочином проти людства.

Андрій Шишков: Дружня критика та 3 зауваження щодо “Декларації православних богословів світу про “русскій мір”

До вашої уваги стислий зміст статті відомого теолога Андрія Шишкова, розміщеної на порталі Public Orthodoxy. З оригінальним текстом статті ви можете ознайомитись за посиланням. Текст

«Я передав у Ватикан реакцію з України» – апостольський Нунцій прокоментував спільне стояння під хрестом українки і росіянки

Новина про те, що цієї п’ятниці під час Хресної Дороги з Папою Франциском українка і росіянка разом триматимуть хрест під час ХІІІ стояння, викликала бурхливу негативну реакцію в Україні.

Подкаст Павла Гаврилюка та Кирила Говоруна: Православ’я і російське вторгнення в Україну

Російське вторгнення в Україну – це велика трагедія з багатьма аспектами. Одним з найбільш значущих елементів є роль православ’я, східного християнства, часто невідомого західним християнським гілкам, таким як католицизм і протестантизм. У цьому епізоді відомі богослови Кирило Говорун та Павло Гаврилюк обговорюють православ’я і те, як воно пов’язане зі складнощами вторгнення в Україну.

Вселенський Патріарх: Обурливо, що деякі люди вважають, що війна почалася через автокефалію України

Вселенський патріарх Варфоломій у четвер, 7 квітня 2022 року, зустрівся з великою групою учнів 1-ї та 4-ї Ламійської середньої школи, яких супроводжували митрополит Фтіотиди Симеон, директори та викладачі їхніх шкіл.

Чому може навчити американська революція українське Православ’я

На основі статті Девіда Холмса про історію Англіканської Церкви за часів американської революції 1775-1783 років отець Джон розмірковує, який корисний досвід могло б перейняти для себе українське Православ’я. У підсумку о. Джон пропонує три важливих уроки.

Митрополит Елпідофор. Архіпастирське звернення щодо нападу росії на Україну

Образи, що надходять з Бучі, наповнюють наші серця великим болем і праведним обуренням. Коли ми розмірковуємо про втрату невинного життя — особливо дітей, — я прошу про одне: будь ласка, приєднайтеся до мене у хвилині тихої молитви до нашого Господа Ісуса Христа за всіх тих, хто страждає.

Подкаст Commonweal: НЕ священна війна

Професор Демакопулос розмірковує над риторикою московського патріарха Кирила, який назвав вторгнення «священною війною», а пан Ілай пояснює, чому Папа Франциск не засудив володимира путіна так рішуче, як цього хотілося б багатьом.

Оксфордська декларація солідарності

Заява про солідарність із православною Декларацією щодо вчення про «руський мір», а також проти християнського націоналізму та нового тоталітаризму

The Guardian: РПЦ зраджена путінським патріархом

Так само як російські олігархи були піддані санкціям та ізольовані на підставі надання допомоги і підтримки путіну, так і шахрайська філія православного християнства в Москві повинна заплатити високу ціну за те, що пов’язує свою теологію із кривавими амбіціями диктатора.

«Коли ми дивимося на вас, це суміш жаху та захоплення» – чеський філософ Філіп Карфік

Наш проект продовжує публікувати листи солідарності від вчених з усього світу: філософів, богословів, науковців. Cьогоднішній лист – від Філіпа Карфіка, почесного професора античної філософії.

К. Г. Хаммар виступив із різкою критикою патріарха Кирила: «Хіба ви не бачите дітей, мертвих, з відрубаними тілами, голодуючих, бездомних, осиротілих?»

На мирній демонстрації біля посольства росії архієпископ Шведської Церкви на спокої Карл Густав Хаммар виступив із різким засудженням п. Кирила.

Понад 80 релігійних організацій Європи офіційно виступили у відповідь на війну росії проти України

На сайті Конференції Європейських Церков з’явився вичерпний перелік офіційних заяв релігійних організацій Європи та їх лідерів у відповідь на війну росії проти України.

Диякон Микола Денисенко: УПЦ МП на роздоріжжі

Професор богослов’я Університету Вальпараїсо (Індіана, США) диякон Микола Денисенко, автор багатьох праць, зокрема з церковної історії та літургіки аналізує ситуації в якій опинилась УПЦ МП в результаті війни та пропонує можливі виходи з цієї церковної кризи.

Собор предстоятелів церков Англіканського співтовариства закликав росію припинити вогонь та негайно вивести свої війська з території України

Зустріч англіканських предстоятелів проходила 28-31 березня у Лондоні. У ній, окрім архієпископа Кентерберійського та архієпископа Йоркського, взяли участь 30 предстоятелів англіканських помісних церков з усього світу

Німецьке Біблійне Товариство пропонує безкоштовну онлайн Біблію для українських біженців

Новий переклад Біблії сучасною українською мовою є у вільному доступі на сайті та у безкоштовному додатку Die-Bibel.de. Пропозиція спрямована як на біженців, так і на громади та християнські ініціативи.

Рада церков в Нідерландах засуджує злочини росії та закликає до миру

В заяві “Рада церков в Нідерландах закликає церкви бути миротворцями” однозначно засуджуються воєнні злочини росії, лунає заклик до країни агресора негайно вивести війська та досягнути миру на переговорах. Також Рада церков закликає всі церкви висловити засудження дій росії.

The Economist: Російська православна церква представляє конфлікт в Україні як священну війну

У широковідомому та авторитетному інтернет-видавництві The Economist вийшла стаття (21.03) присвячена релігійній складовій нападу росії на Україну. В статті розглядається роль патріарха Кирила та РПЦ як суб’єктів що обслуговують воєнні інтереси держави агресора.

Доктор теології Павло Чорний про виключення російських православних лідерів з Всесвітньої ради церков

У новому подкасті Інститут Бонхеффера “Schenck Talks Bonhoeffer” Павло Чорний висловлює свої думки з приводу підтримки рпц воєнних злочинів росії та закликає про виключення російських православних лідерів з Всесвітньої ради церков.

Інститут Бонгеффера долучається до заклику виключити РПЦ з Всесвітньої ради церков

Преподобний президент і засновник інституту Бонхеффера Роб Шенк приєднався до широкого кола світових церковних лідерів у заклику до виключення Кирила та Московського Патріархату зі Світової Ради Церков.

«У ці дні я зосереджуюсь на солідарності та молитві з мільйонами біженців», – Патріарх Варфоломій

Промова Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія на початку зустрічі з Президентом і Першою леді Польщі 28 березня 2022 року: Ваша Високоповажність, Я щиро радий, що

Pax Christi реагує на війну в Україні

Pax Christi International – міжнародний католицький рух за мир, який включає 120 організацій-членів по всьому світу. Pax Christi пропагує мир, повагу до прав людини, справедливість і примирення в усьому світі.

Заява Товариства Європейських Євангельських Теологів (FEET) проти вторгнення Росії в Україну

Товариство Європейських Євангельських Теологів (FEET) хоче висловити своє категоричне засудження неспровокованою війною, яку Російська Федерація розпалила проти свого мирного сусіда, незалежної суверенної держави Україна.

Церква Греції: Цій війні немає виправдання

Грецька церква піднімає свій голос на знак протесту проти «насильницького вторгнення російських військ і війни в Україні», водночас підкреслюючи неспроможність усіх – навіть церковних лідерів

Пастирське послання Архієрейського Собору Фінляндської православної церкви щодо війни в Україні

Фінляндська православна церква однозначно засуджує дії Російської Федерації в Україні. Війні – немає виправдання. Народ України потребує всебічної підтримки: як економічно шляхом збору коштів, так і духовно силою молитов.

Свята гора Афон підтримує і богословськи обгрунтовує боротьбу українців за свою свободу

Афонський монастир Есфігмен, в якому, за однією з версій, тисячу років тому розпочинав свій монаший подвиг засновник київського чернецтва і Києво-Печерської Лаври преподобний Антоній, розповсюдив звернення свого ігумена щодо війни в Україні.

Сьогодні Папа Римський виголосить молитву про посвячення України та росії Непорочному Серцю Марії

Увечері в п’ятницю, 25 березня, коли католики у всьому світі святкуватимуть Благовіщення, Папа Римський Франциск очолить богослужіння у базиліці Святого Петра, під час якого оголосить молитву про посвячення України та росії Непорочному Серцю Марії.

Заява митрополита Православної церкви Америки Тихона про війну в Україні

У світлі сумних подій в Україні, які вражають мільйони невинних людей, я з щирого серця закликаю вас молитися за мир і добробут наших братів і сестер, які переживають цей трагічний момент. Я прошу негайно припинити бойові дії президента Путіна. Як православні християни, ми засуджуємо насильство та агресію.

Звернення Папи та Патріарха Олександрійського Феодора II у підтримку українського народу

Перелякані очі невинних дітей благають нас про допомогу. Ми співчуваємо невинним жертвам несправедливої війни, ми співчуваємо тим, хто втратив своїх близьких, ми співчуваємо біженцям

Заява лідерів Ради церков Естонії у зв’язку з війною в Україні та прийомом біженців в Естонії

Ми спостерігаємо жахливі події на полі бою в Україні. Загинули тисячі людей, серед них невинні діти, підлітки, люди похилого віку. Десятки тисяч отримали поранення. Сотні тисяч залишилися без даху над головою або страждають від страху, холоду, голоду, спраги та проблем зі здоров’ям.

Православні греки моляться за людей Маріуполя в місці народження засновника міста

Православні греки моляться за людей Маріуполя на острові, де народився засновник цього українського міста. Про це повідомила інформаційна агенція «Orthodoxia», посилаючись на інтерв’ю митрополита Сірського Дорофея.

Мирослав Вольф. Війна в Україні: богословські та моральні роздуми

Мирослав Вольф – хорватський протестантський богослов і громадський інтелектуал, професор теології кафедри імені Генрі Б. Райта та директор Єльського центру віри та культури Єльського університету.

У Берлінському євангелічному кафедральному соборі відбулася молитва за мир в Україні

18 березня 2022 у Берлінському євангелічному кафедральному соборі відбулася молитва,
присвячена миру в Україні. Вона була організована Євангелічною Церквою Німеччини (ЄЦН), яка
запросила екуменічних гостей з різних країн.

Папа: Ісусе, що народився під бомбардуваннями в Києві, змилуйся над нами

Наприкінці загальної аудієнції в середу, 16 березня 2022 р., Папа Франциск проказав молитву, яку уклав Архиєпископ Неаполя Доменіко Батталья. «Дорогі браття й сестри, – сказав він, – серед болю, завданого цією війною, помолімося всі разом, випрошуючи в Господа Бога прощення та мир».

ВРЦ приголомшена посиленням впливу конфлікту на мирне населення в Україні

Виконуючий обов’язки генерального секретаря Всесвітньої ради церков (ВРЦ) преподобний проф. д-р Іоан Саука закликав до негайного припинення нападів невибіркового характеру, від яких дедалі більше страждають мирні громадяни в Україні

Декларація православних богословів світу про “русскій мір”

Російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року – це історична загроза для православної християнської традиції. Ще тривожнішим для православних вірян є те, що вищі ієрархи Російської Православної Церкви відмовляються визнати це вторгнення.

Заява Архієпископа Кіпрського Хризостома

Я хочу висловити скорботу щодо того, що відбувається в Україні. Величезна помилка, яку робить президент Росії, руйнуючи велику країну, і йому байдуже, скільки душ забере така дія.

Вселенський Патріарх Варфоломій висловив підтримку всьому стражденному українському народу

Висловлюємо співчуття нашому братові, Предстоятелю Церкви України, Блаженнішому Митрополиту Київському Епіфанію, і нашу непохитну підтримку всьому стражденному українському народу.

Напад на Україну є «актом великого зла» – заява архієпископів Кентерберійського та Йоркського

Архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі та архієпископ Йоркський Стівен Коттрелл засудили напад Росії на Україну як «акт великого зла». Вони закликають християн зробити цю неділю особливим днем ​​молитви за Україну, Росію та за мир. Вони також підтримують всесвітній день молитви та посту за мир у Попельну середу.