ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

The Economist: Російська православна церква представляє конфлікт в Україні як священну війну

У широковідомому та авторитетному інтернет-виданні The Economist вийшла стаття (21.03) присвячена релігійній складовій нападу росії на Україну. В статті розглядається роль патріарха Кирила та РПЦ як суб’єктів що обслуговують воєнні інтереси держави агресора.

У росії церква і військо йдуть рука об руку. Патріарх Кирило, глава російської православної церкви, безперечно підтримує вторгнення володимира путіна в Україну. Кирило є провідником кремлівської пропаганди, стверджуючи, що росія не є агресором і що на Донбасі українці здійснюють геноцид російськомовних.

Під керівництвом путіна церкву можна було б краще розглядати як інструмент внутрішньої безпеки, який просуває бачення російської ідентичності, що відповідає цілям його режиму.

Москва керувала єдиною легітимною православною церквою в Україні до 2019 року, коли була проголошена нова Українська православна церква. Патріарх Кирило ніколи не визнавав її автономії. Цього місяця він описав народи Росії та України як вихідців «з однієї київської купелі» і стверджував, що вони мають «спільну історичну долю». Цей аргумент допомагає виправдати фальшиві заяви росії про те, що вона звільняє свого сусіда.

Ця підтримка кремлівської пропаганди розділила церкву. Понад 280 російських православних священників з усього світу підписали відкритий лист із засудженням вторгнення. Багато прихильників московського духовенства в Україні зараз не поминають патріарха Кирила у своїх молитвах.

Читати першоджерело: The Economist

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.