ETHOS

Історія заснування

 

Громадська організація Центр св. Климента: спілкування та діалог культур була заснована у далекому 2007 р. в Києві з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і Всієї України. Це відбулося на свято святителя Климента 8 грудня 2007 р., у присутності архієпископа Полтавського та Миргородського Филипа, кардинала Вальтера Каспера та інших почесних осіб

Головні завдання Центру


Сприяти діалогу між різними культурними традиціями та мирному врегулюванню суперечливих питань, провадити духовне та богословське просвітництво, передовсім, серед академічної спільноти, інтелігенції та молоді, проводити науково-боголовські дослідження та публікувати богословську літературу.

Поряд з актуалізацією класичного християнського спадку першого тисячоліття Центр прагне розвивати діалог із сучасною культурою в християнській перспективі.

Основні проекти Центру


Серед проектів Центру св. Климента (впроваджених спільно з Центром європейських гуманітарних досліджень НаУКМА та науково-видавничим об’єднанням “Дух і літера”) – видання книг, об’єднаних в серію Bibliotheca Clementina; щорічна міжнародна богословська конференція Успенські читання; щорічний Київський літній богословський інститут (КЛБІ); ініціатива Діалог у дії; міжнародні Климентівські читання; організація різноманітних християнських заходів, як-от молодіжний День довіри, проведений в Києві разом зі спільнотою Тезе; запрошення на гостьові лекції видатних богословів; проведення біблійно-богословських семінарів.

Центр св. Климента відкритий до плідної співпраці з усіма зацікавленими у таких напрямах діяльності.