ETHOS

Про Київський Богословський Інститут

 

Київський літній богословський інститут (КЛБІ) було створено 2003 року в Києві Науково-видавничим об’єднанням «Дух і літера». Багато років КЛБІ проходив щорічно влітку в мальовничому селі Лишня за 30 км від столиці. Наразі КЛБІ — онлайновий освітній проект, розрахований на весь рік і також на літні з’їзди-зібрання для живого спілкування студентів і викладачів. Над організацією КЛБІ тепер, окрім НВО «Дух і літера», сумісно працюють також Центр святого Климента «Спілкування та діалог культур», Відкритий православний університет та Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського.

Програма Інституту включає курси з сучасного богослов’я в поєднанні з наукою, мистецтвознавством і соціально-етичною проблематикою.

КЛБІ розрахований у першу чергу на українсько- йі російськомовну молодь в Україні йі по всьому світі, але в жодному разі не обмежуєвідбір студентів ані віком, ані будь-якими іншими характеристиками зацікавлених осіб.

Викладачами КЛБІ протягом багатьох років були видатні богослови, філософи, історики, філологи, церковні та громадські діячі з усіх країн світу, представники багатьох церков і головних християнських віросповідань. Серед них — католики єпископ Дідьє Берте, священник Франсуа Еве, Жан-Ноель Дюмон і Маргеріт Ленá із Франції, священники Франческо Браскі з Мілана, Войчех Сурувка і Петро Балог з Києва; православні архімандрит Кирило Говорун і диякон Микола Денисенко із США, диякон Віктор Юдін із Брюсселя, протоієреї Георгій Митрофанов і Володимир Федоров із Санкт-Петербурга, архімандрит Амвросій Макар із Мілана, протоієреї Богдан Огульчанський, Георгій Коваленко і Андрій Дудченко з Києва, греко-католик Ростислав Паранько зі Львова, баптист Михайло Черенков із Києва; світські дослідники (які особисто належать до різних віросповідань або не належать до жодного): Пол Вальєр, Михаїл Епштейн і Єлена Глазова із США, Томас Бремер із Мюнстера, Регіна Ельснер із Берліна, Ірина Багратіон-Мухранелі з Москви, Віктор Малахов, Анатолій Ахутін, Андрій Баумейстер, Олексій Панич і Юрій Чорноморець з Києва, Олександр Філоненко та Юлія Матвєєва з Харкова, Олег Хома з Вінниці, Оксана Довгополова й Інна Голубович з Одеси.

Ми завжди відкриті новим учасникам КЛБІ й усім, хто просто зацікавився, – чи то змістом курсів, чи то іменами викладачів, чи то можливістю спілкування «понад бар’єрами». Тож радо запрошуємо вас приєднуватися до наших лекцій і вебінарів, до бесід онлайн і «в реалі», до дискусій і пошуків!