ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Вселенський Патріарх: Обурливо, що деякі люди вважають, що війна почалася через автокефалію України

Вселенський патріарх Варфоломій у четвер, 7 квітня 2022 року, зустрівся з великою групою учнів 1-ї та 4-ї Ламійської середньої школи, яких супроводжували митрополит Фтіотиди Симеон, директори та викладачі їхніх шкіл.

Під час візиту Вселенський патріарх висловив свою думку про війну в Україні:

«Жодна проблема не вирішується війною. Я неодноразово казав, що війна не вирішує, а породжує нові проблеми», і висловив думку, що якби був обраний шлях діалогу, «вони, безумовно, знайшли б рішення».

В іншому місці у своїй промові патріарх зазначив:

«Росіяни не повинні вторгатися в Україну. Вони, можливо, мали якісь страхи за майбутнє, через НАТО, але не було конкретної погрози чи втручання з боку України, щоб спонукати президента російської федерації взяти в руки зброю і атакувати мирних громадян, невинних людей, дітей, руйнувати школи, лікарні, театри, церкви».

Посилаючись на рішення Вселенського патріархату про надання у 2018 році автокефалії Православній церкві України, він повторив, що це право українців отримати її, а також право Вселенського патріархату надати її, як це вже було зроблено стосовно інших помісних Церков, у тому числі російській.

«Обурливо, що деякі люди вважають, що війна почалася через автокефалію України. Вони шукають алібі, щоб виправдати невиправдане».

Ми глибоко засмучені позицією патріарха російського Кирила. Йому не варто так ототожнювати себе з президентом путіним і називати війну, яку росія веде проти України – «священною».

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.