ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Чому може навчити американська революція українське Православ’я

В інтернет-виданні Public Orthodoxy вийшло цікаве есе о. Джона Джилліонса, колишнього секретаря Православної Церкви в Америці та наукового співробітника Інституту православних християнських досліджень у Кембриджі. На основі статті Девіда Холмса про історію Англіканської Церкви за часів американської революції 1775-1783 років отець Джон розмірковує, який корисний досвід могло б перейняти для себе українське Православ’я. У підсумку о. Джон пропонує три важливих уроки.

  1. Українська Православна Церква Московського патріархату має повністю відокремитися від Московського патріархату залежного від режиму Путіна та його військових. Так само як англіканам в Америці довелося порвати з королем Георгом та Англіканською церквою. Для пастирської свідомості єпископів неможливо, щоб духовенство та вірні України були пов’язані з церквою путіна і російської держави, яка буквально краде, вбиває і нищить (Івана 10:10).
  2. Православні Церкви України вже зараз можуть працювати над об’єднанням на власних умовах, використовуючи вже наявний в них досвід, ініціювати примирення та проведення унійного собору для побудови автокефальної церкви, яка охоплює всіх православних України, як Єпископська церква у Сполучених Штатах зрештою об’єднала «лоялистів» і «патріотів» і сформували унікальну американську Єпископальну церкву.
  3. Православні Церкви України, об’єднавшись, зрештою отримають можливість відновити порушене спілкування та канонічний мир у православному світі, у тому числі (хоча це, безсумнівно, займе набагато більше часу) з російською православною церквою, яка нині є парією у глобальному християнстві. Так само як Єпископальна церква в Сполучених Штатах з часом відновила мир з Церквою Англії та стала цінною та визнаною частиною Всесвітнього Англіканського Співтовариства.

Джерело: Public Orthodoxy

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.