ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Декларація Ради Єпископських Конференцій Європи та Конференції Європейських Церков

Ми, члени Об’єднаного комітету Ради Єпископських Конференцій Європи та Конференції Європейських Церков, зібраних у Братиславі на нашій щорічній зустрічі закликаємо лідерів держав і міжнародну спільноту зробити все можливе, щоб припинити нинішню війну, що руйнує життя і завдає невимовних страждань.

Серцем християнської віри є мир і примирення, прикладом яких є життя Ісуса Христа: «Ісус Христос ніколи не підтримував насильство та нетерпимість. Він відкрито осуджував уживання сили для
панування над іншими» (Fratelli Tutti 238). Його смирення і Його співчуття до тих, хто страждає, були в центрі Його служіння: «А як бачив людей, змилосерджувався Він над ними, бо були вони змучені та розпорошені, як ті вівці, що не мають пастуха.»(Матвія 9:36).

Релігія не може бути використана як засіб для виправдання цієї війни. Всі релігії, і ми як християни, єдині в засудженні російської агресії, злочинів, які вчиняються проти народу України та богохульства, що є зловживання релігією в цьому контексті.

Бувши свідками великих страждань тих, хто живе в Україні та тікає з неї, ми закликаємо релігійні та політичні органи брати участь у справжньому діалозі та сприяти тривалому миру.

Ми дякуємо за величезну роботу, проведену церквами і громадськими організаціями, а також місцевим та державним органам влади в сусідніх з Україною країнах та за їх межами, що приймають тих, хто покидає свої домівки та тікає від війни.

Ми також визнаємо мужність російського народу, що протестує проти вторгнення, і ми солідарні з ним в їх боротьбі.

Ми закликаємо до продовження всіх життєстверджуючих зусиль, які свідчать про любов Христа до ближніх. Ми продовжуємо молитися про дар миру і закликаємо всіх християн приєднатися до цієї молитви, зміцнюючи їхні зусилля в утвердженні цінності життя і в активному сприянню примиренню.

21 березня 2022 року, Братислава

Читати оригінал: CEC-CCEE JOINT DECLARATION ON THE WAR IN UKRAINE

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.