ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Український вчений з Карлова університету написав лист до України

Ми продовжуємо публікувати листи солідарності від вчених з України та всього світу: філософів, богословів, науковців, у яких вони діляться своїми роздумами щодо війни в Україні. Cьогоднішній лист – від В’ячеслава Литвиненко, наукового працівника Євангельського богословського факультету Карловa університету.

Дорогий Констянтине, 

Мене звуть В’ячеслав Литвиненко. Я працюю в Празi (Карлiв унiверситет), але сам з маленького мiстечка, Дружкiвка, що в Донецькiй областi. 

Разом із чеськими колегами ми постійно слухаємо Ваші доповiдi для французьких ЗМI та читаємо апдейти із Українського католицького університету у Львові. Ми з болем стежимо за війною в Україні, молимося та пишемо відкриті листи та заклики, щоб протистояти Путіну.

Вчора я дав інтерв’ю для журнала Карлова університета, де поділився своїми спогадами про 2014 рік, коли сепаратисти захопили Донецький християнський університет, де я працював сiм рокiв. Чехи добре знають про події того часу i з болем переживали їх тодi, бо вони нагадали їм про їхню власну історію, а сьогоднiшня вiйна в Українi нагадує про це ще бiльше! Тут у Празі панує дух солідарності к українцям і всi намагаються допомагати хто чим зможе. Сюди перебралося i кілька наших родичів та друзів, і ми дуже добре відчуваємо турботу та любов чеського народу.

Хотiв також подiлитися з вами тим, що до війни в Українi я мав багато російських колег, з якими співпрацював як патролог i славiст. Майже всі вони підписали антипутінські декларації. Через це деякі з них втратили свою роботу, хтось був знижений на посаді, а кілька людей було заарештовано. Це чудове свідчення того, що російські медіа не здатні отруїти всіх.

Як і весь світ сьогодні, ми пишаємося мужністю українського народу, постійно думаємо про вас і молимося за перемогу. 

Думками та серцем з Вами!

В’ячеслав В. Литвиненко. Науковий працівник Євангельського богословського факультету Карловa університету

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.