ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Війна в Україні: Антоніу Гутерреш закликав оголосити «Великоднє перемир’я»

Сьогодні Генеральний секретар ООН, стоячи на території ООН біля бронзової скульптури револьвера із закрученим у вузол дулом, висловив глибоке занепокоєння з приводу того, що святкування Великодня збігається з наступом російських військ на сході України. Він закликав до чотириденної «гуманітарної паузи» – з четверга до православної великодньої неділі.

«Через п’ять днів українці та росіяни відзначатимуть Великдень. Це свято поєднує православних», – заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на пресконференції для журналістів. Вона відбулася на території штаб-квартири ООН у Нью-Йорку біля бронзової скульптури револьвера «Кольт Пітон» 45 калібру із зведеним курком, але із закрученим у вузол дулом. Робота шведського скульптора Карла Фредріка Ройтерсварда називається “Ні насильству”.

Глава ООН наголосив, що Великдень – це час оновлення, воскресіння та надії, час для роздумів, і він, за його словами, має стати моментом єднання. Але цього року у православний Страсний тиждень триває війна. Великдень збігається із російським наступом на сході України.

«Замість святкування відродження нового життя цей Великдень співпадає з російським наступом на сході України. Інтенсивна концентрація сил і збройних потужностей говорить про те, що майбутній бій неминуче буде ще більш жорстоким, кривавим та руйнівним», – сказав Генеральний секретар ООН.

Він побоюється, що величезних жертв серед цивільного населення не уникнути.

«Ті втрати, які ми бачили досі, можуть бути затьмарені порівняно з майбутнім жахом. Цього не можна допустити», – наголосив голова ООН.

Джерело: ООН

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.