ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

ВРЦ приголомшена посиленням впливу конфлікту на мирне населення в Україні

Виконуючий обов’язки генерального секретаря Всесвітньої ради церков (ВРЦ) преподобний проф. д-р Іоан Саука закликав до негайного припинення нападів невибіркового характеру, від яких дедалі більше страждають мирні громадяни в Україні

«Всесвітня рада церков приголомшена посиленням впливу конфлікту в Україні на мирне населення — жінок, чоловіків і дітей України — а також, як виглядає, збільшенням кількості нападів невибіркового характеру», — повідомив Саука. «Авіаудар по маріупольській лікарні №3 завданий 9 березня, удари по інших лікарнях, школах, дитячих садках та житлових кварталах, а також зростання кількості загиблих та поранених серед мирного населення — все це свідчить про порушення норм міжнародного гуманітарного права».

Саука посилався на повідомлення, що викликають глибоку тривогу, про застосування касетних авіабомб, у тому числі в населених пунктах, а також про артилерійські обстріли міст та селищ.

«ВРЦ засуджує будь-які подібні порушення міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо захисту цивільних осіб, які можуть бути прирівняні до воєнних злочинів та злочинів проти людства», — повідомив він. «З погляду як міжнародного права, так і основоположних моральних принципів, ми закликаємо до негайного припинення таких нападів невибіркового характеру, до дотримання міжнародних гуманітарних принципів і даної Богом людської гідності та прав кожної людини. Ми також закликаємо до припинення вогню та переговорів, щоб зупинити цей трагічний конфлікт».

Джерело: oikoumene.org

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.