ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Нова заява Синоду Православної Церкви Америки

Синод Православної Церкви Америки виступив з новою, більш різкою заявою щодо ситуації в Україні.

Будучи свідком загарбницької війни, яку веде російська федерація проти України, та гуманітарної кризи, що розвивається в ній, жоден християнин не може залишатися безстороннім чи невизначеним перед обличчям страждань або мовчати, коли стикається з таким злом, що твориться. Таким чином, ми, єпископи Священного Синоду Православної Церкви в Америці, засуджуємо війну, яка спричиняє смерть і спустошення та вражає мільйонів невинних людей. Ми відчуваємо особливу скорботу щодо вбивств та насильства, яке вчиняється православними християнами проти інших православних християн.

Священний Синод Православної Церкви Америки

Повний текст заяви в оригіналі можна прочитати на офіційному сайті.

Заяві передував зокрема відкритий лист о. Дениса Бредлі, професора відділення філософії Джорджтаунського університету, який висловив настрої духовенства і вірян, стурбованих двозначністю попередньої заяви.

Ми стурбовані тим, що єпископське керівництво Православної Церкви в Америці не тільки відмовилося публічно і прямолінійно ідентифікувати, але, натомість, вирішило приховати і прикрити своїм мовчанням і банальностями щодо зла війни, двох основних і безпосередніх агентів, що відповідальні за командування та виправдання несправедливого нападу Росії на Україну: Володимира Путіна, президента Росії, який безпосередньо віддав наказ про вторгнення та продовження нападів, і Кирила (Гундяєва), Патріарха Московського і всієї Русі, який охоче служить головним релігійним ідеологом і пропагандистом президента Путіна.

Нагадаємо, що раніше ми публікували уривок зі звернення митрополита Православної церкви Америки Тихона щодо війни в Україні з посиланням на оригінальний текст англійською мовою.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.