ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Православні греки моляться за людей Маріуполя в місці народження засновника міста

Православні греки моляться за людей Маріуполя на острові, де народився засновник цього українського міста. Про це повідомила інформаційна агенція «Orthodoxia», посилаючись на інтерв’ю митрополита Сірського Дорофея. Молитва відбулася у храмі родини святого.

«Усім відомо, що острів Кіфнос є побратимом з Маріуполем, оскільки святий Ігнатій, єпископ Маріупольський, народився і виріс на острові Кіфнос… Ми молилися перед іконою Святого Ігнатія, яку муніципалітет Маріуполя подарував муніципалітету Кіфнос у 2017 році за полонених, людей, яких катують і катують, і особливо за припинення війни. Треба сказати, що невелика громада Кітносу (за даними Вікіпедії сьогодні на острові проживає близько півтори тисячі мешканців – GAW)… погодилася прийняти сім’ї українських біженців, які, можливо, шукатимуть притулку».

Святий Ігнатій Маріупольський народився у 1716 році і прославився тим, що, подібно до старозавітного Мойсея, вивів 50 тисяч греків з Криму і заснував на березі Азова 1778 р. монастир і поселення, присвятивши його Діві Марії. Маріуполь з грецької – місто Марії.

Кіфнос – острів в Егеському морі, політичний устрій якого, як близький до ідеального, в 4 столітті до РХ описував Аристотель у творі «Конституція Кіфноса».

Фото: Рафаель Георгіадіс / ope.gr

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.