ETHOS

«Ми не просили “рятувати” нас, а тим паче таким кривавим шляхом» – духовенство Дніпропетровської єпархії УПЦ МП

Духовенство Дніпропетровської єпархії УПЦ МП публічно звернулося до духовенства РПЦ із закликом не благословляти солдат на війну та виступити із закликом до влади рф зупинити війну

Через Україну постане новий світ, де зло буде переможене

Ми бачимо, що в Україні народжується якесь нове життя. Бачимо, що той хрест Господній, на якому зі свого животворного боку Христос виточив світові кров і воду – джерело життя вічного – пульсує серед нас і сьогодні.

Євангеліє проти “русского мира” – стаття Дениса Кондюка

Загравання з «традиційними цінностями» – це не християнство, а гра з небезпечною ідеологією, що буквально вбиває. Це підміна Євангелія симулякром «праведності», і в таких цінностях потрібно каятись, причому не лише російським християнам, але й усім, хто прийняв і продовжує розповсюджувати аспекти ідеології «русского мира».

27 духовних висновків за 27 днів війни

Останні тижні війни відчуваються як півроку. Багато хто не здогадувався, що кава, випита напередодні війни, з’їдений омлет чи спільно проведена з друзями година буде останньою мирно випитою, з’їденою та проведеною на довгий час.

Про діалог під бомбами. Звернення Українського ПЕН до міжнародної інтелектуальної спільноти

Сьогодні і до часу, коли останній російський солдат покине територію України, єдиною адекватною темою нашої з вами розмови є припинення російських воєнних злочинів, а не російська культура.

Блаженніший Святослав: «Врятуймо Маріуполь!»

Блаженніший Святослав вкотре звернувся до всіх державних мужів світових держав, до очільників релігійних спільнот, Церков, конфесій щодо найбільшого болю України сьогодні – міста Маріуполь.

Єресь “русского міра” / Бесіда з о. Кирилом Говоруном

Друге інтерв’ю проекту “God against war / Етос на практиці під час війни” з відомим українським богословом, професором університету Лойола-Мерімаунт в Лос-Анджелесі, архімандритом Кирилом Говоруном, присвячене єресі “русского міра”.

«Релігійна свобода в умовах агресії рф проти України: експерти про досвід 2014‒2022 років» – пресконференція

18 березня о 13:00 в Укрінформі відбулась онлайн-пресконференція на тему: «Релігійна свобода в умовах агресії рф проти України: експерти про досвід 2014‒2022 років»

Глава УГКЦ закликав ВООЗ та міжнародні медичні організації виступити на захист життя в Україні

Блаженніший Святослав у своєму щоденному зверненні зазначив, що українські медики перебувають під прямим ударом агресора та подякував за їхнє героїчне служіння українському народові

Звернення щодо злочинів РФ проти свободи релігій під час війни

Понад 70 громадських і релігійних організацій закликають міжнародну спільноту відреагувати на злочинні дії Росії проти релігійних діячів, спільнот віруючих і культових споруд, якими супроводжується російське вторгнення в Україну.

Звернення ВРЦіРО про запровадження безполітної зони над Україною та створення гуманітарних коридорів

ЗВЕРНЕННЯ  Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про необхідність запровадження безполітної зони над Україною та реагування на гуманітарну катастрофу в окремих регіонах.

Звернення митрополита Епіфанія до міжнародної спільноти щодо захисту мирного населення України в умовах війни

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до міжнародної спільноти щодо цілеспрямованих атак російських військ на мирне населення України

Молитва в Софії Київській під час війни (01.03.2022)

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Молюся до Тебе в храмі Премудрості, тисячолітній Софії Київській, перед іконою Пречистої Матері Твоєї «Непорушна стіна», що є берегинею Києва і народу нашого. Не лише на зброю нашу надію покладаємо, а й на Тебе, Всемогутнього Бога…

Костянтин Сігов: Що буде з нами?

Цей лист я отримав з Києва від свого друга Костянтина Сігова — українського філософа, видавця та громадського діяча — директора Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Науково-видавничого об’єднання «Дух і літера», головного редактору часопису « Дух і літера». Лист надійшов за кілька годин до початку військових дій.