ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Звернення щодо злочинів РФ проти свободи релігій під час війни

Понад 70 громадських і релігійних організацій закликають міжнародну спільноту відреагувати на злочинні дії Росії проти релігійних діячів, спільнот віруючих і культових споруд, якими супроводжується російське вторгнення в Україну.

Ініціаторами звернення виступили «Євромайдан SOS» та Круглий стіл з релігійної свободи в Україні.

У Зверненні зазначається, що:

«Збройна агресія Російської Федерації проти України супроводжується численними порушеннями прав і свобод, серед яких свобода думки, совісті та віросповідання».

У Зверненні наведені конкретні приклади: 

– Російських релігійних переслідувань в окупованих Донецькій і Луганській областях;

– Російських релігійних переслідувань в окупованому Криму;

– Використання Руської православної церкви для виправдання війни;

– Російських злочинів проти релігійних діячів і храмів під час війни проти України, в т.ч. дати та імена вбитих священиків і церковних служителів різних конфесій.

«У зв’язку із цим Євромайдан SOS, учасники Круглого столу з релігійної свободи в Україні та інші громадські організації, що підписалися нижче, закликають:

1. Міжнародні організації та країни-учасниці ООН – звернутися до Російської Федерації з вимогою припинити війну проти  України та триваючий в рамках війни наступ на свободу релігії, а також негайно звільнити всіх громадян України, ув’язнених з мотивів сповідування своїх релігійних переконань в окупованому Криму та інших українських територіях, контрольованих російськими військами.

2. Українську Православну Церкву та православні церкви в інших країнах, які перебувають в єдності з Московським патріархатом, – розірвати відносини з Руською православною церквою через її підтримку безпідставної агресивної війни Російської Федерації проти України.

3. Всесвітню Раду Церков – виключити зі свого складу Руську православну церкву, розірвати з нею відносини та засудити квазірелігійну складову ідеології “Руського світу”, оскільки релігія має слугувати миробудівництву та не повинна використовуватися для виправдання безпідставної агресивної війни Російської Федерації проти України, яка супроводжується знищенням мирного населення України, обстрілами шкіл, дитячих садків, лікарень, пологових будинків та інших об’єктів критичної інфраструктури. 

4. Церкви, релігійні організацій та міжрелігійні інституції в усьому світі – публічно закликати Російську Федерацію припинити війну проти України та засудити позицію Руської православної церкви щодо підтримки безпідставної агресивної війни Російської Федерації проти України».

На момент публікації Звернення підписали 75 громадських і релігійних організацій. Долучитися до підписантів Звернення можна заповнивши форму.

Повний текст звернення українською.

Повний текст звернення англійською.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.