ETHOS

Успенські читання-2021 Онлайн. «Гідність іншого: шляхи та обрії»

Дорогі друзі!

XXI Успенські читання пройдуть з 2 по 8 вересня 2021 року.

Тема Читань: «Гідність іншого: шляхи та обрії» продовжує роздуми і дослідження Київського літнього богословського інституту ( «Порозуміння: гідність іншого і розбудова миру») й освітньої онлайн-платформи Київської школи ETHOS протягом минулого навчального року. Всі ці наші зусилля, як і видавничі та інші проекти останнього часу, спрямовані на відновлення громадянського миру і дружнього співробітництва в українському суспільстві, а особливо — на пошук мирних шляхів зцілення церковних розділень.

Попри те, що і в цьому році пандемія перешкодила нормальному проведенню Успенських читань, як і в попередні 20 років ми продовжуємо славну традицію, хоча і в скороченому обсязі. Цього разу Читання відкриються чудовою знаковою подією офлайн і далі продовжаться онлайн. Сподіваємося, що цьогорічні Успенські читання стануть плідною передумовою для продовження й розвитку цієї доброї традиції.

Отже, з радістю запрошуємо наших друзів і колег, як і всіх зацікавлених на Успенські читання – 2021


Як записатися?

Щоб прийняти участь у подіях Інституту та отримувати посилання на зустрічі, заповніть цю просту гугл-форму.


Розклад

Увага! Триває розробка Програми, можливі зміни й уточнення. Слідкуйте, будь ласка, за оновленнями.

2 вересня, четвер

10:00

ZOOM

Владика Борис (Ґудзяк) (митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США, громадський діяч, провідний науковець у галузі церковної історії, президент Українського католицького університету). Лекція з циклу «Духовні цінності людини» – традиційна подія на початку навчального року Національного університету «Києво-Могилянська академія»

19:00

Національний заповідник «Софія Київська» 

Концерт Валентина Сильвестрова

Цьогоріч весь світ відзначає 700-річчя від дня смерті Данте Аліг’єрі. Для урочистого відзначення цієї події, яка відбулася в липні в Равенні, видатний український композитор Валентин Сильвестров написав кантату O luce etterna на слова з «Раю» «Божественної комедії» Данте. Цю кантату разом з іншими творами українського митця виконає муніципальний академічний камерний хор «Київ» під орудою маестро Миколи Гобдича.

Вхід на концерт вільний за наявності вхідного квитка на територію музейного комплексу Софія Київська (125 грн — повний, 60 грн — пільговий)

3 вересня, п’ятниця, 17:00

ZOOM 

Михаїл Евельсон (Шевтонський монастир, Бельгія). Миколай Штейнгардт і його «Журнал блаженства» (Le Journal de la Félicité)

Віктор Юдін (Лувенський університет, Бельгія). Деякі богословські аспекти bullying

4 вересня, субота, 14:00

ZOOM 

Олександр Філоненко (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна). Миротворчість і фонтан Григорія Сковороди: педагогіка людяності

Богдан Огульчанський (Відкритий Православний Університет Софії-Премудрості, Київ). Особистість у трендах ХХІ ст. Зростання й умаління

Георгій Коваленко (Відкритий Православний Університет Софії-Премудрості, Київ). Перемир’я, примирення, мир

7 вересня, вівторок, 18:00

ZOOM

«Гідність людини і шлях Льва Копєлєва». Презентація книги Райнгарда Майєра Лев Копєлєв, гуманіст і космополіт. Учасники: автор книги Рейнхард Майєр, Павло Литвинов, Марія Классен, Марія Орлова, Світлана Іванова, Марк Бєлорусець, Євген Захаров та Костянтин Сігов.

8 вересня, середа, 17:00

ZOOM

Круглий стіл з презентацією книги Людська гідність: виклик і шлях (Київ: Дух і літера, 2021). До участі запрошені: Реґіна Ельснер, Мирослав Маринович, Ігор Козловський, Богдан Огульчанський, Павло Смицнюк, Оксана Довгополова, В’ячеслав Горшков, Тетяна Калениченко, Лідія Лозова, Аля Шандра

До зустрічі!