ETHOS

КЛБІ-2021 Онлайн. «Порозуміння: гідність іншого і розбудова миру»

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас на XIX Київський літній богословський інститут (КЛБІ), який відбудеться онлайн на платформі ETHOS у форматі ZOOM зустрічей з 19 по 24 липня 2021 року.

Цього разу вперше ми влаштовуємо КЛБІ без канікул на рік, як це було 18 років поспіль, а після закінчення навчального онлайн-триместру «Шлях до П’ятидесятниці» – останнього з трьох триместрів ETHOS-школи, які охопили весь навчальний рік від минулого літа.

Тема нинішнього КЛБІ віддзеркалює наш пошук шляхів подолання розділень і розбрату в українському суспільстві: «Порозуміння: гідність іншого і розбудова миру». 


Як здійснити оплату?

Цьогоріч за участь у КЛБІ знову немає фіксованої оплати; ми пропонуємо учасникам зробити внесок на власний розсуд.

Як записатися?

Щоб прийняти участь у подіях Інституту та отримувати посилання на зустрічі, заповніть цю просту гугл-форму.


Розклад

Увага! Триває розробка Програми, можливі зміни й уточнення. Слідкуйте, будь ласка, за оновленнями.

19 липня – понеділок

15:00. Відкриття КЛБІ та презентація проєкту «Порозуміння: релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» (укр).

17:00. Презентація книги Арістотеля Папаніколау «Містичне як політичне. Демократія і не-радикальна ортодоксія» (Київ: Дух і літера, 2021). Учасники: Арістотель Папаніколау (Нью-Йорк), Олександр Кирлежев (Москва) (рос).

20 липня – вівторок

15:00. Олексій Каменських (Перм, Росія). Лекція: «Вічний мир» Іммануїла Канта і повоєнне міжнародне право (рос).

17:00. Семінар «Святе Письмо про мир, ненасильство і примирення». Учасники-доповідачі: о. Петро Октаба, Галина Теслюк, Андрій Сабініч (укр).

19:00. Вебінар «Етос і шлях Патріарха Варфоломія». Учасники: архідиякон Іоан Хрисавгіс, Олена Голуб, В’ячеслав Горшков, Лідія Лозова, Дарина Морозова, Ігор Мялковський, Костянтин Сігов, Юрій Чорноморець. Модератор – о. Георгій Коваленко (укр).

21 липня – середа

17:00. Презентація книги Андре Трокме «Ісус Христос і ненасильницька революція». Дискусія: Ернст і Марі-Ноель фон дер Реке (Німеччина), Роман Соловій, о. Георгій Тарабан, о. Богдан Огульчанський (укр).  

19:00. Юлія Матвеєва, лекція: Єдина нитка традицій у тканинах Західної і Східної Церков (рос).

22 липня – четвер

17:00. Презентація книги Дарини Морозової «Покажи мені людину. Антропологія Антіохійської школи та її спадщина у Київській традиції» (Київ: Дух і літера, 2021). Учасники: Едуард Бердник, Ігор Сацик. Модератор – Костянтин Сігов (укр).

19:00. Диякон Віктор Юдін, Юдіт Германс (Лувен, Бельгія). Лекція: Нехтування гідністю іншого: bullying від дитсадка до церкви (рос).

23 липня – п’ятниця

17:00. Диякон Микола Денисенко (Індіана, США). Лекція: Шляхи примирення: новий підхід (укр).

19:00. Олександр Філоненко (Харків). Мир і орнітологія Григорія Сковороди (рос).

24 липня – субота

13:00. Юлія Вінтонів (Львів). Лекція: Інший як дар: досвід довіри, прийняття та прощення (укр).

15:00. Презентація книги Поля Кутюр’є «Молитва та єдність християн: Екуменічний заповіт» (Київ: Дух і літера, 2021). Учасники: Ольга Вох (Франція), о. Олексій Струве (Франція) (укр і рос).


Організатори інституту:

Запрошуємо приєднатися до нашої роботи і зробити цим свій внесок в розбудову миру!

До зустрічі в просторі нового КЛБІ!