ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Російські військові вбили уже 4 священнослужителів, ще мінімум двоє потрапили в полон – оновлюється

За три тижні військових дій на території України було вбито щонайменше чотирьох священнослужителів, ще як мінімум двох захопили в полон (одного з них згодом відпустили).

  • 1 березня внаслідок обстрілу російськими військами села Грабівка Куликівського району Чернігівської області від поранення осколком загинув настоятель Свято-Троїцького храму Української Православної Церкви ієромонах Феодосій (Гончаров).
  • 2 березня був вбитий священник Православної Церкви України о. Максим Козачина, який ніс службу у церкві біля містечка Іванків Київської області. У момент вбивства він був у одязі священнослужителя. 
  • 5 березня також вбитий священик ПЦУ о. Ростислав Дударенко. Священика вбили у рідному селі Ясногородка Фастівського району Київської області, але його тіло знайшли лише наступного дня.
  • 13 березня був убитий військовий капелан ігумен Платон (Моргунов) в місті Волноваха Донецької області. 

” У полоні, з перших днів широкомасштабної війни знаходиться отець Василь Вирозуб з Одеси, який вирушив разом з цивільним судном Сапфір до острова Зміїний, щоб забрати тіла загиблих прокордонників і там біля острова судно було захоплене росіянами! Тепер з командою він у полоні у Криму.

Ще з десятьма священиками відсутній зв’язок, серед них єпископ зі Слов’янська Всеволод Матвієвський. Він проживав біля Волновахи, служив в місцевому храмі.”

заявив речник ПЦУ Євстратій (Зоря) в інтерв’ю Радіо Марія

27 лютого, під час обстрілу військової частини Харківського національного університету повітряних справ і регіонального центру Держприкордонслужби, загинув вівтарник храму Озерянської ікони Божої Матері УПЦ МП Євген Надвуличний, його дружина Олена – регент хору цього храму, їхні троє дітей і псаломник Володимир Валуйський. Усі вони загинули, повертаючись після недільної Літургії, на якій прийняли святе Причастя.

Також 5 березня у місті Буча Київської області був розстріляний викладач церковнослов’янської і грецької мови Київської Духовної Академії і Семінарії Олександр Кислюк.

Джерело: РІСУ

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.