ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Костянтин Сігов: Лист Французькому Другові

Понад 30 років я відвідую Францію та розповідаю про її прекрасні чесноти в Україні. Разом із чудовими перекладачами команди нашого видавництва «Дух і літера» ми видали переклади французької класики від Мішеля де Монтеня, Блеза Паскаля та Рене Декарта до Поля Рікера, Емманюеля Левінаса та Жака Дерріда.

Але останнім часом Києву завдають рани новини з Парижа.

І я вже не знаю як пояснити моїм друзям у Києві, що відбувається з вашою елітою.

Можливо, я не помітив і пропустив цей дивний звичай. У вашому публічному просторі судять садиста та серійного вбивцю. Невже в обов’язки Президента Республіки належить обов’язок рятувати його за таких обставин від «приниження»? Така дивна практика прийнята стосовно кожного серійного вбивці чи через одного?

А можливо такий привілей наданий лише вбивці номер один, чемпіону в цьому змаганні? Йому піднімають руку і тим самим рятують його «обличчя»…

Що при цьому кажуть рідним та друзям жертв убитих? Як дивляться їм у вічі і що відбувається з їхніми обличчями? Які слова та вчинки знаходять для того, щоб допомогти їм уникнути «приниження» та інших речей набагато гірших?

Як висвітлюється у ваших медіа та у вашій свідомості паралельна комунікація з жертвами насильства та з насильником?

Як ви реагуєте на цей ритуал і таку риторику?

Як антропологи Франції описують цю нову форму нашої цивілізації? Які аргументи вони знаходять для нормалізації цієї жахливої практики?

Паскаль і ті, хто читав його уважно, сказали б інакше про те, що відбувається сьогодні в самому серці Європи.

Зараз в Україні перед нашими очима відбувається агонія Ісуса. Не можна спати у такий час.
Не можна ганьбити мову Паскаля збоченням основних розмежувань між життям і смертю, між добром і злом, між злочином і правосуддям.

Я апелюю до Паскаля, Монтеня та Декарта, якщо наших сучасників не чує начальство, якому довірено наше спільне благо, наше життя й смерть.

Джерело: сторінка Костянтина Сігова у мережі Фейсбук

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.