ETHOS

Анонс курсу

Гідність простих речей: шлях людини і богослов'я творіння

Олександр Філоненко

Про курс

Дати – 18, 25 березня та 8 квітня
Формат – 3 лекції-зустрічі
Час – о 19:00

  • Курс відбудеться в рамках триметру Шлях до Великодня
  • Вартість участі у повній програмі навчального триместру   600 грн 

Серед найважливіших питань нашого часу – питання про гідність людини. Цей невеликий курс розглядає його в зв’язку з гідністю простих речей на вселенській сцені. Великоднє богослов’я відкриває новизну життя не так в нових речах, як в повсякденних, які сяють в новому світлі.

Ми пройдемо шлях від нудьги до подиву, від подиву до співчуття, від співчуття до гідності, щоб перевідкрити великодній погляд на прості речі, серед яких – людина. У нашій розмові на шляху ми звернемося до науки, мистецтва, філософії та богослов’я, щоб продумати мистецтво милування простими й тихими речами, що не вимагають уваги, але закликають до гідності.

Мова курсу – російська

 

Про лектора

Олександр Філоненко – український філософ, богослов, неперевершений лектор, автор книг «Присутність Іншого і вдячність: контури євхаристійної антропології» (2018) та «Океан таїни» (2019). Доктор філософських наук, доцент кафедри теорії культури та філософії науки Харківського національного університету ім. В.М. Каразіна. Викладач КЛБІ з 2003 р., запрошений дослідник богословського факультету Кембриджського університету (Великобританія) у 2004 р., академік Амвросіанської академії в Мілані (2014 р.), керівник міждисциплінарного семінару «Койнонія», присвяченого філософії Іншого та богослов’ю спілкування (ХНУ ім. В. Каразіна). Основні інтереси: філософська і богословська антропологія, фундаментальне богослов’я, філософія та богослов’я культури, педагогічна антропологія, діалог науки і богослов’я, антропологія літератури.


Лекції в рамках курсу:
 

18 березня – 19:00
Лекція 1. Наука й мистецтво подиву: Всесвіт як виховна сцена.

25 березня – 19:00
Лекція 2. Культура як садівництво: людина як співробітник в історії творіння

квітня – 19:00
Лекція 3. Трепет життя і пасхальне богослов’я творіння

 

Як взяти участь?

Записатися на триместр
Шлях до Великодня

Вартість – 600 грн  

 зверніть увагу, що на сторінці з описом навчального триместру є різні можливості для тих, хто хоче вчитись, але не в змозі оплатити всю суму або якусь її частину

 

Після зарахування оплати ми надішлемо вам на пошту лист з доступом до zoom-сесій, а також посиланням на чат для позалекційного спілкування студентів та путівником до курсу, у якому будуть усі необхідні додаткові матеріали.