ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Звернення священства УПЦ до Святійшого Патріарха Константинопольського Варфоломія

З‘явився ще один лист від ініціативної групи вірян і духовенства УПЦ

Його Всесвятості,
Святійшому Варфоломію,
Архієпископу Константинополя – Нового Риму,
Вселенському Патріарху

Ваша Всесвятосте!

Ми, священнослужителі Української Православної Церкви, від свого імені та наших парафіян з біллю та скорботою звертаємося по допомогу до Вашої Всесвятості.


24 лютого 2022 року Російська Федерація почала війну проти України. Вже більше 50 днів ми бачимо, як російські військові руйнують українські міста та села, щоденно наносять авіаційні та ракетні удари не стільки по військових об’єктах, скільки по житлових будинках, церквах, школах, університетах, лікарнях, у тому числі пологових будинках. Рахунок загиблих та покалічених мирних громадян України йде на десятки тисяч, серед яких сотні дітей. Дії російських військових на тимчасово окупованих територіях свідчать про геноцид українського народу. Нечувані військові злочини в Маріуполі, Харкові, Чернігові, Бучі та інших українських містах та селах не відбувались у нашій Батьківщині навіть за часів Другої світової війни. Свідчення знищення наших співвітчизників вже сколихнули весь світ та викликали обурення та співчуття серед усіх цивілізованих країн.


В ці жахливі скорботні дні нас також приголомшила позиція Московського патріарха Кирила, який продовжує вважати Україну своєю канонічною територією. Він не тільки не виступив проти війни, але й публічно усіляко підтримує російське військове вторгнення в Україну. Наприклад, під час богослужінь на свято Торжества православ’я (13 березня 2022 р.) він передав головнокомандувачу військами національної гвардії Російської Федерації В.В. Золотову ікону Божої Матері як благословення службовцям цієї військової організації, яка бере безпосередню участь у війні проти України. Патріарх Кирил продовжує віддано публічно підтримувати загарбницькі терористичні дії президента Російської Федерації В.В. Путіна, який вже визнаний військовим злочинцем. Патріарх Кирил і більшість архієреїв Руської Православної Церкви і далі поширюють серед віруючих етнофілетичне псевдобогословське підґрунтя для виправдання війни Російської Федерації проти нашого народу, чим безпосередньо сприяють її продовженню.


Ми відкрито і повністю засуджуємо безбожну військову агресію Росії проти нашої Батьківщини – України. Ми однозначно підтримуємо наших багатостраждальних співвітчизників і зокрема, українську державну владу та Збройні Сили України в їхній визвольній боротьбі з російським агресором.


В зв’язку з цим сьогодні вже тисячі духовенства та парафіян Української Православної Церкви прагнуть до повної незалежності від Московського Патріархату. Але, не дивлячись на наші чисельні багаторазові звернення з проханнями про це, зміни в Українській Православній Церкві свідомо гальмуються та не відбуваються. На єпископів, священників, дияконів та парафіян здійснюється тиск з боку церковних діячів, які відстоюють інтереси патріарха Кирила, відбуваються церковні репресії. Наше становище ускладняється ще й тим, що ми поки не знаємо, яким канонічним шляхом нам слід рухатися далі для об’єднання усіх православних в Україні в єдину Помісну Церкву.

Ми намагаємось знайти компромісний, можливо, перехідний варіант, прийнятний для усіх, оскільки не всі священнослужителі Української Православної Церкви готові зараз приєднатися до Православної Церкви України. Це відбувається переважно через те, що серед їх парафіян є такі, що не розбираються в тонкощах церковної історії та канонічного права, а деякі ще й надалі перебувають під впливом кремлівської пропаганди, тому відносяться до Православної Церкви України з упередженням.


Ми звертаємося до Вас за підтримкою і порадою. Сподіваємося, що за допомогою Вселенського Православ’я нам вдасться подолати конфлікти в Українському Православ’ї.
Сподіваємось на Вашу архіпастирську мудрість та підтримку.

Священнослужителі Української Православної Церкви

Підписати звернення можна за посиланням

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.