ETHOS

Анонс курсу

Введення до ісихазму

Диякон Віктор Юдін

Про курс

Період – 19 листопада по 10 грудня
Формат – 4 лекції-зустрічі
Час – щочетверга о 19:00

Це невеликий курс лекцій на тему ісихазму, присвячений ключовій темі православного богослов’я і його духовності, який допоможе підготувати слух, щоб краще почути особливу тишу Різдвяної ночі. 

Спершу ми торкнемося витоків ісихастської традиції у Старому й Новому Заповітах. Потім звернемося до афонської духовності, починаючи зі св. Григорія Синаїта та паламістських суперечок XIV століття. Після цього ми зупинимося на формуванні «Добротолюбія» Никодима Святогорця у XVIII ст. та його впливі. Нарешті, ми розглянемо деякі деталі ісихастських суперечок на Афоні на початку ХХ ст. Висновком буде вплив духовності св. Софронія (Сахарова) та монастиря св. Іоана Хрестителя на стан сучасної православної духовності.

Мова курсу – російська

 

Про лектора

Диякон Віктор Юдін –  доцент з догматичного богослов’я, патристики й сучасної релігійної думки Інституту Іоана Богослова (Брюссель, Бельгія). Зовнішній співробітник Центру з екуменізму при богословському факультеті Католицького університету (Лувен, Бельгія). Читав курси «Критичне введення до Православ’я»  Університету Сан-Луї (Брюссель, Бельгія). Доцент патристичного центру навчання (Гент, Бельгія). Автор численних праць із патристики та неоплатонізму. Володіє десятьма сучасними і давніми мовами.


Лекції в рамках курсу:
 

19 листопада– 19:00
Лекція 1. СВЯЩЕННЕ ПИСАННЯ ТА ПЕРШЕ МОНАШЕСТВО

26 листопада – 19:00
Лекція 2. ПАЛАМІСТСЬКІ СУПЕРЕЧКИ ТА АФОНСЬКА ДУХОВНІСТЬ

грудень – 19:00
Лекція 3. “ДОБРОТОЛЮБІЄ”, ПЕРЕКЛАДИ ТА ВПЛИВ

10 грудень – 19:00
Лекція 4. СУЧАСНИЙ ІСИХАЗМ

 

Як взяти участь?

Записатися на одну
з 4 лекцій курсу

Вартість – 200 грн

 при оплаті окремо однієї лекції не забудьте, будь ласка, зазначити у коментарі до оплати, яку саме з 4 лекцій ви хочете відвідати

Записатися на курс
“Введення до ісихазму”

Вартість – 600 грн  

Записатися на триместр
“Шлях до Різдва”

Вартість – 1000 грн  

 зверніть увагу, що на сторінці з описом навчального триместру є різні можливості для тих, хто хоче вчитись, але не в змозі оплатити всю суму або якусь її частину

 

Після зарахування оплати ми надішлемо вам на пошту лист з доступом до zoom-сесій.

Якщо ви підписалися на весь курс чи на весь навчальний триместр, то ми надішлемо вам також посилання на чат для позалекційного спілкування студентів та путівник до курсу, у якому будуть усі необхідні додаткові матеріали.