ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Тарас Дятлик. Хочу сказати російським християнам ось що

Хочу сказати російським християнам ось що. Багато хто з вас скаржиться, наскільки вам боляче, що росіян у всьому світі не приймають, не розуміють і т.д. Що вам боляче читати, що українці пишуть про Росію. Що через стосунки та санкції Заходу страждають християни, євангельські в тому числі. Поки що вам боляче від ставлення решти світу до вас і через санкції, українці, мирні жителі та захисники, євангельські християни гинуть від масових обстрілів та бомбардувань російськими військами. Гинуть також тому, що християни Росії брали участь у легітимізації повномасштабної війни Росії проти України.

Багато хто з вас говорить про те, що нібито недуховно зараз говорити про якусь вину християн чи росіян тощо. На цю тему пропоную почитати Німеллера. Вбивство мирних жителів російськими військами все більше перетворюється на геноцид українського народу російською владою. Так, багато хто намагається сказати, що це все влада, а ми тут ні до чого. Але причетність до злочинів цієї влади має кожен, хто хоч раз голосував за Путіна, за «Єдину Росію», брав участь і радів брехливим референдумам у Криму та на Донбасі, коли розпочалася перша спроба знищення України у 2014 р.

Я хочу і молюся за те, щоб у євангельських церквах прозвучала молитва зречення від кожного, хто голосував за Путіна та «Єдину Росію», хто давав кафедру у своїй церкві Жириновському, від кожного, хто дозволив ідеології «Русского мира» опанувати свій розум. Щоб було сповідання та каяття за кожен лист Путіну до Кремля з привітаннями з днем ​​народження, з вдячністю за свободу віросповідання, з вдячністю за захист християнських традиційних цінностей. Щоб звучала молитва зречення за віру в пропагандистські наративи, що знелюднюють людську цивілізацію, Україну та решту світу, і зводять духовні «скріпи Росії» в ранг божественних. І такі молитви будуть лише початком депутинізації євангельського християнства.

Так, у багатьох зараз страх вийти, публічно висловитись і т. д. Хоча багато так званих нехристиян долають цей страх. Але питання зараз не в цьому. Адже ніхто не заважає вам зараз проводити відповідні душпастирські бесіди у своїх помісних церквах, де будуть молитви зречення путінізму, від ідеології «Русского мира», від злиття етно-імперіалістичної релігійної ідеології з мисленням стільки багатьох євангельських християн у проповідях. Це може стати початком зцілення євангельського християнства в Росії: шлях зречення путінізму, щире каяття і прощення у Бога.

Ви можете видалити зі своїх сайтів привітання, подяки до Путіна, почистити на сайтах церков і союзів все, що відображає у своїй риториці, словах, ідеях путінізм та ідеологію «Русского мира», яка несумісна зі справжніми християнськими цінностями, яка розлюднила цілу українську націю, вбивство якої євангельські християни Росії легітимізували, голосуючи за Путіна і відправляючи йому різноманітні вітання та листи. Все ще стільки багато пасторів вірять кремлівським демонічним ЗМІ, і не вірять своїм братам і сестрам у Христі з України. І про яке братнє кохання йдеться в легітимізації братовбивства?

Знаю, що багатьом моїм колегам та знайомим у Росії боляче це читати. Вам боляче читати, а українцям боляче вмирати, знаючи, що більшість євангельських християн Росії все ще не вірить у те, що Кремль творить в Україні, і вірить кремлівським ЗМІ. Моя молитва про те, щоб прозріли тисячі пасторів, і щоб вони стали першими, хто говоритиме правду в церквах − про Ірода і Пілата, про Царство Боже, про несумісність ідеології «Русского мира» з Євангелієм Ісуса Христа і людяним ставленням до українського народу, який дав Росії стільки місіонерів у 1990-х. роках.

Тарас Дятлик
Пошукач кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова, голова правління ГО “Євангельська акредитаційна теологічна асоціація”, член Міжнародної ради по євангельській богословській освіті (в рамках Всесвітнього євангельського альянсу), член Наглядової ради асоціації “Богослови без кордонів”, регіональний директор United World Mission (Overseas Council) по Східній Європі та Центральній Азії в області розвитку богословських освітніх систем. Випускник Донецького християнського університету й Evangelische Theologische Faculteit (Лувен, Бельгія) за спеціалізацією богослов’я Нового Завіту.

Джерело: Слово про Слово


Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.