ETHOS

Відеолекція

Сім дарів Святого Духа: життя в істині

Єпископ Дідьє Берте

Про лекцію

 

Питання істини не є лише об’єктивним: воно також має особистісну основу. Правильне розпізнавання – це не тільки інтелектуальний акт: воно засноване на екзистенційному вимірі, який є первинним. Іншими словами, лише той, хто бажає «жити в істині», може займатися справжнім пошуком істини. 

Спираючись на Святе Письмо (див. Ісаї 11, 1-3 та ін.), духовне і літургійне Передання Церкви визначило сім дарів, які Святий Дух дає людині, щоб жити в істині і направляти своє життя в правильному ставленні до Бога, до себе, до інших і до подій у світі. Переконливість цього вчення проявляється в багатогранному досвіді християнської святості.

Осмислюючи сім дарів Святого Духа, ми, отже, відкриємо наш Літній богословський інститут епіклезою, закликаючи благодать перебування в істині, щоб краще розрізняти істину.

+ Дідьє Берте
Єпископ Сен-Дьє (Франція)

 

Про лектора

Дідьє Берте, вихований як протестант, в юності перейшов у католицьку церкву після відвідування події, коли Папа Іван Павло ІІ був присутній у Франції у 1980 р. У минулому ректор Паризької католицької семінарії, а з червня 2016 р. французький римо-католицький єпископ Сен-Дьє. Давній і великий друг КЛБІ та Успенських читань. Його публікації у збірках Успенських читань: “Динаміка спільноти в Церкви: богослов’я Дитриха Бонгеффера” (2019); “Таїнство преображеної пам’яті” (2016), “Феноменология дружбы и динамика единства” (2012); “Христианская память и надежда в демократическом обществе” (2010); “Покаяние как спасительный акт памяти” (2009).

Play Video