ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Розпочато переслідування священників-підписантів звернення щодо церковного трибуналу над патріархом РПЦ Кірилом (Гундяєвим)

«Ми сподівались зібрати бодай 100 підписів. Під зверненням стоять підписи 437 осіб в священому сані. Ця цифра – покажчик не тільки тих, хто поступає по своїй совісті, але й тих, хто не боїться цього робити попри погрози та можливі репресії. Багато священиків в розмовах підтримали наше звернення, але їм не вистачило мужності підписати його – з остраху за своє майбутнє та майбутнє своїх родин. Що ж, кожен відповідатиме не тільки за свої слова, але й за своє мовчання» – так написав 16 квітня у своєму дописі на Фейсбук священник Андрій Пінчук, автор Звернення до предстоятелів Помісних Православних Церков щодо ініціативи скликання церковного суду над патріархом РПЦ Кірилом (Гундяєвим), який благословляє росіян на криваву війну проти України.

Наразі стали відомі перші випадки переслідування священників УПЦ МП, які наважились підписати це Звернення.

Першим, ще на етапі збору підписів, відзначився  митрополит УПЦ МП Полтавський Філіп (Осадченко). Він почав особисто дзонити священникам своєї єпархії, які підписали звернення, з прокльонами і погрозами заборони у служінні та звільнення з посади настоятеля. В наслідок цих погроз двоє отців-підписантів вимушені були відкликати свої підписи.

Реальні репресії розпочав проти кліриків своєї єпархії митрополит Криворізький Єфрем (Кіцай) – одиного із підписантів вже заборонено у служінні. Йде збір документів і, відповідно, вигадування причин, щоб відправити під заборону решту священників. Усього звернення підписали вісім кліриків Криворізької єпархії.

Керуючий справами УПЦ МП, митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) регулярно виступає з маніпулятивними промовами, замаскованими під проповідь, в яких засуджує саму ініціативу церковного трибуналу над російським патріархом та звинувачує священників-підписантів у зраді Христу та Церкві.

До цькування неугодних отців підключено відомі пропагандистські церковні ресурси, підпорядковані Антонію (Паканичу) – СПЖ, Перший козацький, Рсколам.нет та інші. З усією впевненістю можна сказати, що керівництво УПЦ МП почало вмикати репресивні механізми проти незгодних з «політикою партії» отців. 

Про всі ці випадки стало відомо з дописів у Фейсбук авторів Звернення  – священника Дніпропетровської єпархії отця Андрія Пінчука, церковного публіциста Сергія Чапніна та інших.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.