ETHOS

Анонс курсу

"Паризька школа" богослов'я як історія дружби й учнівства

Андрій Строцев

Про курс

Дати – 20 травня – 1 липня
Формат – 7 лекцій-зустрічей (щочетверга)
Час – о 19:00

  • Курс відбудеться в рамках навчального триместра Шлях до П’ятидесятниці
  • Вартість участі в триместрі   600 грн 

Друзі, запрошуємо вас на третій, завершалтний у цьому навчальному році, триместр ETHOS-школи “Шлях до П‘ятидесятниці“, який буде ціликом присвячно цьому курсу.

Микола Бердяєв, мати Марія (Скобцова), митрополит Антоній Сурозький, отець Олександр Шмеман – мало хто із сучасних православних християн не чув цих імен. Але як із втрачених біженців вони перетворилися на тих, хто змінив долю Церкви в ХХ столітті?

Ми побачимо, як із зустрічі емігрантів у 1923 році в невеликому чеському замку Пшеров народжується вже столітня історія Російського студентського християнського руху і Свято-Сергіївського богословського інституту. Ми безпосередньо звернемося до текстів різних часів і різного жанру, а також поговоримо із двома нинішніми продовжувачами Пшеровської та Паризької традиції.

Програма курсу:

20 травня. Відкрита зустріч. “Паризька школа” як сто років виклику і пригоди

27 травня. Зустріч з Кирилом Соллогуб (Париж), дослідником-фізиком, професором, нинішнім головою Російського студентського християнського руху

3 червня. Свята журналістика. Статті Івана Лаговського у “Віснику РСХД”

10 червня. Незручне мучеництво. “Духів день” матері Марії (Скобцової)

17 червня. Зустріч з Ларисою Волохонською (Париж), перекладачкою, ученицею Олександра Шмемана, сестрою поета Анрі Волохонського

24 червня. Воскрешає дружба. Переписка сестри Іоанни (Рейтлінгер) і отця Олександра Меня

1 липня. Завершальна зустріч. Обговорення, підведення підсумків

Мова курсу – російська

Про лектора

Андрій Строцев – художник і антрополог, випускник Вищої школи соціальних наук в Парижі, дослідник історії Російського студентського християнського руху

Як взяти участь? 

Записатися на курс

Вартість – 600 грн  

* Напишіть нам на hello@ethos.org.ua, якщо ви маєте бажання прослухати курс, але не маєте можливості оплатити всю суму або якусь її частину. У нас є різні можливості знижок та стипендій.

Після зарахування оплати ми незабаром надішлемо вам на пошту лист з доступом до zoom-сесій, а також посиланнями на чат для позалекціонного спілкування студентів і на Путівник до триместру, у якому будуть всі необхідні додаткові матеріали.