ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Папа Франциск тричі просив Росію про евакуацію з Маріуполя, але отримав відмову

Папа Римський Франциск з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну дипломатичними каналами тричі звертався до російської влади з проханням організувати гуманітарний коридор для виходу мирних жителів з Маріуполя.
Про це повідомляє італійська газета Il Messaggero.

За інформацією італійського видання, всі три рази Росія дала зрозуміти Ватикану, що не гарантує безпечного виходу цивільного населення.

“Вони не дали нам жодних гарантій”, – сказав Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Зазначається, що першу спробу понтифік здійснив наприкінці березня, після кількох контактів із Московським Патріархатом (16 березня Франциск телефонував Кирилу). Передбачалося, що в операції візьмуть участь неназваний православний єпископ і Кульбокас, але в останній момент усе зірвалося.

Друга спроба була в середині квітня, на Великдень, але й у цьому випадку Росія не змогла гарантувати безпеку, йдеться у публікації.

Нарешті, минулого тижня Папа Римський пропонував евакуювати мирних жителів із території комбінату «Азовсталь» у Маріуполі та вивезти їх морем на судні Ватикану. За даними Il Messaggero, цю пропозицію розглядали протягом кількох днів, але у підсумку не схвалили.
Агресія росії викликала в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.

На території меткомбінату «Азовсталь» у Маріуполі знаходяться близько 1000 цивільних та українські військові, серед яких близько 500 поранених. Українська влада вимагає від росіян забезпечити гуманітарний коридор для виведення людей з комбінату.

Джерело: РІСУ

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.