ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Окупанти розграбували семінарію РКЦ у Ворзелі

Росіяни розграбували духовну семінарію у Ворзелі. Окупанти вкрали практично все, зокрема пам’ятну чашу зі Святої Меси, яку очолював Папа Римський Іоан Павло ІІ в 2001 році. Про це повідомив єпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ Віталій Кривицький у Facebook.

Два дні, як ми повернулися до нашої семінарії у Ворзелі. Її вигляд визиває смуток, але тішить, що всі залишилися живими. Евакуація була необхідною.

Семінарія завжди була гостинною, але цього разу до неї прийшли не з миром. Мародери, важкою тежнікою відкрили ворота, щоб заїхати у середину і не виїхати з порожніми руками.

Вивезли практично все, що можна продати. Від конденціонерів, пральних машин, комп’ютерів, роутерів, кухонного обладнання….. аж до старих кросівок Отця-ректора, в яких він полюбляв бігати. Останнє навряд чи продадуть, але о. Руслану від цього легше не буде, так само як ішим священникам та семінаристам, які втратили багато особистих речей. Викрадено також деякі літургійні речі, у тому числі пам’яткову чашу зі Святої Меси, яку очолював св. Йоан Павло ІІ у 2001 році на «Чайці» та монстранцію.

Варвари пошкодили декілька автомобілів, проте вони на ходу. Деякі приміщення пошкодженні через вибухи, але ми дякуємо Всемогутньому Богу, що зберіг нашу Alma Mater від більшого зруйнування.

Потрібен час, щоб життя в семінарії знову повернулося. Немає води, світла, газу. До холодних будиночків вже повернувся Ректор, Духовний отець, диякони. Прибула група доброзичливих чоловіків, які погодилися розділити ці спартанські умови та допомогти реанімувати семінарію якнайшвидше. Щиро дякую всім вам за відвагу та жертовність!

До семінарії вже приходять місцеві люди, які потребують допомоги. Дякую за декілька транспортів з гуманітарним вантажем, які вже відрядив наш дієцезіальний Карітас. Завтра, у Вербну Неділю, всі грошові збірки в наших парафіях традиційно скеровуються на утримання Дієцезіальної семінарії. Наперед щиро дякую кожному за будь-яку пожертву! Кошти нам будуть потрібні, щоб відремонтувати приміщення та реанімувати життя семінарії, для добра Церкви. Бо ж в Україні, яка буде відбудовуватися після війни, будуть потрібні також і духовні провідники – священники. Моліться, щоб Господь покликав тих, кого обрав собі для особливого служіння.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.