ETHOS

Анонс лекции

Як Ісус вчив своїх учнів ходити з піднятою головою?

Брат Рішар з Тезе

Про курс

Дати – 30 марта
Час – о 19:00

  • Курс відбудеться в рамках триметру Шлях до Великодня
  • Вартість участі у повній програмі навчального триместру   600 грн 

У Євангелії від Марка дві історії про зцілення сліпого обрамляють подорож Ісуса з Кесарії Филипової до Єрусалима. Три оголошення про те, що чекає Його в місті Месії, втручаються в хід подій цієї євангельської оповіді: Ісус буде відкинутий і вбитий, і воскресне з мертвих.

У той час, коли пише Марк, –  близько 70-го року – подорож Ісуса з Його послідовниками не може не нагадувати про важливу подію його сьогодення. Генерал Веспасіан щойно пройшов тим же маршрутом зі своїми військами. Вирушивши з Кесарії Филипової в 67-у, в наступному році він підійшов до воріт Єрусалима. Завдяки переможній військовій кампанії він був проголошений імператором своїми солдатами і затверджений в цьому званні римським Сенатом, здобувши вищу гідність Divi filius, сина бога.

Марк розповідає своїм читачам, як 40 років тому Ісуса визнав римський сотник: «Воїстину Чоловік Цей був Син Божий». Це не сповідування християнської віри, а тонка і двозначна паралель між Ісусом і імператором. Веспасіан проголошує початок свого правління по всій імперії як euangelia, гарну новину дня. Марк сповіщає остаточну благу звістку, euaggelion, Євангеліє Ісуса Христа, Сина Божого.

У своїй оповіді про подорож Ісуса до Єрусалима Марк робить акцент на Його вченні, відзначаючи з самого початку цього розділу: «І Він узяв навчати їх» (Своїх учнів), і «говорив про це відкрито» (Мк 8: 31-32). «Говорив» – тобто проголошував Царство Боже, про яке досі Він сповіщав тільки притчами. Відтепер Він буде відкрито навчати, що Царство Боже приходить через хрест.

Ті, хто пішли за Ісусом, бо чули, як Він проголошує прихід Царства Божого, не могли не очікувати свого звільнення. Мойсей оспівав правління Боже після переходу через море: «Господь царює назавжди і ввіки» (Вих 15:18), Бог «поломив занози ярма вашого, щоб ви ходили випростані» (Лев. 26:13).

Яке звільнення настає з царюванням Христа? Давайте ще раз уважно прочитаємо, чому Ісус навчав Своїх учнів дорогою до Єрусалима. Як Він навчив їх ходити випростаними, з високо піднятою головою? У чому полягає їх гідність?

Мова лекції – російська

 

Про лектора

Брат Рішар – народився в Швейцарії. Приїхав в Тезе в 1978 році і поступив у чернечу спільноту в 1979 році. Він співпрацює в молодіжних зустрічах. Його богословська робота в першу чергу стосується Святого Письма. Завдяки подорожам по Східній і Південно-Східній Європі він знайомий і з життям і теологією Православних Церков.

Відеозапис

Також є можливість завантажити доповідь у текстовому вигляді російською та англійською мовами