ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Анонс: Мілітаризація святих в домодерну та модерну епохи

14 червня о 16:30 за київським часом відбудеться вебінар програми “Київське християнство” та Центру релігійної культури імені Ігоря Скочиляса Гуманітарного факультету УКУ на тему:

Мілітаризація святих в домодерну та модерну епохи

Під час наукового семінару відбудеться презентація колективної монографії під ред. д-р Лілії Бережної:
Die Militarisierung der Heiligen in Vormoderne und Moderne. Hg. von Liliya Berezhnaya. Berlin: Duncker & Humblot, 2020.

Доповідачки: д-р Лілія Бережна (Вестфальський університет Вільгельма, м. Мюнстер, Німеччина), д-р Наталія Сінкевич (Мюнхенський університет Людвига-Максиміліана, Німеччина).

Дискутантка: д-р Дарія Сироїд (УКУ).

Для участі в семінарі онлайн потрібно зареєструватися за посиланням

Колективна монографія присвячена історичним аспектам вшанування святих воїнів з кінця античності до середини ХХ ст. Особлива увага приділена географічним, типологічним, міжконфесійним та хронологічним аспектам взаємодії культів святих воїнів. Дванадцять істориків, богословів та мистецтвознавців із Німеччини, США, Угорщини та Голландії вибірково проаналізували в колективній монографії спільне та відмінне в процесах мілітаризації святих у східно- та західноєвропейських традиціях. При цьому виявилося, що кризові ситуації майже завжди супроводжувалися «реактивацією» потенціалу святих воїнів. І навпаки, за умов мирного та відносно спокійного часу деякі культи святих воїнів переживали періоди «демілітаризації», коли на перший план виступали мотиви примирення.

Джерело: сторінка Гуманітарного факультету УКУ у мережі Фейсбук

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.