ETHOS

Відеокурс

Уява і правда

Олександр Філоненко

Про лектора

Олександр Філоненко – український філософ, богослов, неперевершений лектор, автор книг «Присутність Іншого і вдячність: контури євхаристійної антропології» (2018) та «Океан тайни» (2019). Доктор філософських наук, доцент кафедри теорії культури та філософії науки Харківського національного університету ім. В.М. Каразіна. Викладач КЛБІ з 2003 р., запрошений дослідник богословського факультету Кембриджського університету (Великобританія) у 2004 р., академік Амвросіанської академії в Мілані (2014 р.), керівник міждисциплінарного семінару «Койнонія», присвяченого філософії Іншого та богослов’ю спілкування (ХНУ ім. В. Каразіна). Основні інтереси: філософська і богословська антропологія, фундаментальне богослов’я, філософія та богослов’я культури, педагогічна антропологія, діалог науки і богослов’я, антропологія літератури.

Про курс

 

Курс присвячений християнській апології уяви, необхідній у дискусіях, щодо Правди, оскільки протиставлення правди й вимислу призводить до заперечення духовної цінності уяви. Роль уяви в стоянні за правду повинна бути переосмислена, починаючи з біблійних джерел і закінчуючи сучасною казкою. У трьох лекціях ми спробуємо розібратися зі зв’язком уяви та іконошанування, правдивістю космографії Данте і властивостями релігійної уяви, для того щоб намітити контури християнської антропології уяви.

Рекомендовані автори

У. Брюґґеман, Р. Жирар, С. С. Аверинцев, О. О. Седакова, М. Еліаде, Й. А. Куліану, К. С. Льюїс, Данте, Ф. Нембріні, М. Енді, К. Вер, А. Корбен.

Відеолекції