18 березня о 13:00 в Укрінформі відбулась онлайн-пресконференція на тему: «Релігійна свобода в умовах агресії рф проти України: експерти про досвід 2014‒2022 років»
Організатор: Укрінформ.
Учасники: Олена Богдан – голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, модератор; Максим Васін – виконавчий директор Інституту релігійної свободи; Вячеслав Горшков – координатор співпраці з релігійними спільнотами ДЕСС; Ігор Козловський – старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків; Олександра Матвійчук – голова правління Центру громадянських свобод, співкоординаторка Круглого столу з релігійної свободи в Україні; Костянтин Сігов – директор Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія», консультант з питань релігії та стратегічного планування ДЕСС; Людмила Филипович – віцепрезидент Української Асоціації Релігієзнавців (УАР).
Питання до обговорення:
- Реакція релігійних спільнот в Україні та за кордоном на агресію рф проти України
- Цинічні спроби російських пропагандистів прикривати імперські амбіції «захистом православ’я»
- Порушення права на свободу віросповідання на тимчасово окупованих територіях сходу України та Криму
- Наслідки вторгнення рф для релігійних спільнот
Як зазначив Костянтин Сігов:
“Ми пильно аналізуємо позиції лідерів думок у світі та беремо активну участь у дискусії стосовно війни, яку розпочала РФ проти України.
Понад 300 православних богословів світу засудили концепцію “руського міру”. Відповідну Декларацію було підготовлено спільно з Волоською Академією Богословських Досліджень та інших богословських центрів України, Европи й США.
Людям дуже важливо, крім жахливих образів руйнації наших міст, будинків, людей, зрозуміти заради чого чиниться наш Опір… Для людей важливо зрозуміти, якою є мозаїка України, життя її етнічних спільнот, розмаїття форм солідарності. Тому для людей у світі надзвичайно важливо сьогодня почути не тільки жахливі новини про війну, але й конкретні свідчення людей. Зокрема, ми нагадуємо світові, що війна почалася набагато раніше, у 2014, після анексії Криму.
Незважаючи на постріли ворога по Києву і загрозу руйнації святинь нашого міста, дуже красномовним є той факт, що 2 березня на куполі Софії Київської відновили пошкоджений хрест. Для киян важливо у такий спосіб свідчити про свою гідність і вірність тисячолітній традиції і культурі.
Нашими спільними зусиллями і проєктами ми даємо зрозуміти як і чому ми стоїмо за такі засадничі цінності як гідність, свобода, людяність. Це підсилює солідарність світу з нами на всіх рівнях.”
Джерело: https://www.ukrinform.ua