ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

«Релігійна свобода в умовах агресії рф проти України: експерти про досвід 2014‒2022 років» – пресконференція

18 березня о 13:00 в Укрінформі відбулась онлайн-пресконференція на тему: «Релігійна свобода в умовах агресії рф проти України: експерти про досвід 2014‒2022 років»

Організатор: Укрінформ.

Учасники: Олена Богдан – голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, модератор; Максим Васін – виконавчий директор Інституту релігійної свободи; Вячеслав Горшков – координатор співпраці з релігійними спільнотами ДЕСС; Ігор Козловський – старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків; Олександра Матвійчук – голова правління Центру громадянських свобод, співкоординаторка Круглого столу з релігійної свободи в Україні; Костянтин Сігов – директор Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія», консультант з питань релігії та стратегічного планування ДЕСС; Людмила Филипович – віцепрезидент Української Асоціації Релігієзнавців (УАР).

Питання до обговорення:

  • Реакція релігійних спільнот в Україні та за кордоном на агресію рф проти України
  • Цинічні спроби російських пропагандистів прикривати імперські амбіції «захистом православ’я»
  • Порушення права на свободу віросповідання на тимчасово окупованих територіях сходу України та Криму
  • Наслідки вторгнення рф для релігійних спільнот

Як зазначив Костянтин Сігов:

“Ми пильно аналізуємо позиції лідерів думок у світі та беремо активну участь у дискусії стосовно війни, яку розпочала РФ проти України.  

Понад 300 православних богословів світу засудили концепцію “руського міру”. Відповідну Декларацію було підготовлено спільно з Волоською Академією Богословських Досліджень та інших богословських центрів України, Европи й США.

Людям дуже важливо, крім жахливих образів руйнації наших міст, будинків, людей, зрозуміти заради чого чиниться наш Опір… Для людей важливо зрозуміти, якою є мозаїка України, життя її етнічних спільнот, розмаїття форм солідарності. Тому для людей у світі надзвичайно важливо сьогодня  почути не тільки жахливі новини про війну, але й конкретні свідчення людей. Зокрема, ми нагадуємо світові, що війна почалася набагато раніше, у 2014,  після анексії Криму.

Незважаючи на постріли ворога по Києву і загрозу руйнації святинь нашого міста, дуже красномовним є той факт, що 2 березня на куполі Софії Київської відновили пошкоджений хрест. Для киян важливо у такий спосіб свідчити про свою гідність і вірність тисячолітній традиції і культурі. 

Нашими спільними зусиллями і  проєктами  ми даємо зрозуміти як і чому ми стоїмо за такі засадничі цінності як гідність, свобода, людяність. Це підсилює солідарність світу з нами на всіх рівнях.”

Джерело: https://www.ukrinform.ua

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.