ETHOS

Відеокурс

Прийняти рішення. Питання розрізнення.

Франсуа Еве

Про лектора

Франсуа Еве – професор систематичного богослов’я в Centre Sèvres (навчальний заклад Товариства Ісуса в Парижі), фахівець з богослов’я творіння, зі зв’язку між богослов’ям і природничими науками, а також із творчості П’єра Тейяра де Шардена. Головний редактор культурологічно-богословського журналу “Etudes”. Автор книг Дарвин и христианство. Споры истинные и ложные  та Pour une spiritualité du cosmos. Decouvrir Teilhard de Chardin.

Про курс

 

Кризові часи, які ми переживаємо, виявляють складність нашого світу. Його еволюція більше не передбачувана. Це не означає, що ми полишені на волю випадку. Можна керуватися власними рішеннями. Але щоб знати, які рішення правильні, необхідне розрізнення.

Приймати рішення стає все важчеЧасто ми не знаємо, що вибрати, якому рішенню надати перевагу, чому потрібно йти в одному напрямку, а не в іншому. Які критерії правильні? Як бути поінформованим належним чином? 

Завдяки ЗМІ та соціальним мережам ми перевантажені величезною кількістю інформації. Складно розібратися з усіма цими даними: вони надійні? важливі?

Є багато спокус. Ми можемо відмовитися від рішення взагалі і дозволити собі “плавати” в міру розвитку подій. Ми можемо також відкласти рішення. Або переадресувати питання в іншу інстанцію, щоб вона прийняла його за нас.

Украй важливо приймати рішення самостійно, тому що саме свобода робить нас справжніми людьми.

Духовна традиція, успадкована від святого Ігнатія Лойоли, дає поживу для роздумів, оскільки вона зосереджена на вирішенні. Духовні вправи пропонують шлях, заснований на роздумах про життя Христа. Тоді  моя свобода приєднується до “волі Божої”.

Відеолекції: