ETHOS

Відеокурс

Правда та ілюзії в давньому церковному мистецтві

Юлія Матвєєва

Про лектора

Юлія Матвєєва – художник, кандидат мистецтвознавства,
20 років вивчення християнського мистецтва, понад 100 художніх робіт,
більше 150 лекцій в 4 країнах, 3 монографії, понад 70 статей, 8 мов.

Про курс

 

Бажаєте глибше зрозуміти церковне мистецтво? Побачити, як смисли християнства стали вкладати в форми? Як їх віднаходили, відбирали й опрацьовували? Чому в церковному мистецтві бувають настільки химерні малюнки, що їх мимоволі хочеться виправити? Раніше на все була одна відповідь – «художник не впорався з композицією». Але найкращі майстри, які віртуозно володіли пензлем, просто не могли «не впоратися»! Які ж тоді причини? Що це, химерна рафінованість або, навпаки, мова, що заснована на зоровому сприйнятті? Як форма передає зміст, а Дух творить собі форму?

Лекції розкривають чимало феноменів церковного образотворчого мистецтва як відточену століттями особливу мову. Бачити й розуміти її починаєш тоді, коли всі різні грані складаються в єдиний пучок сприйняття.

Кожна лекція – одна грань, що продовжує і добудовує попередню. Поступово розкривається, як мудро і просто влаштовані всі аспекти художньої мови: форми тіл і предметів, простір, матеріальність, час і світло. На завершення нас чекає сюрприз – крізь стародавнє мистецтво ми по-новому побачимо мову мистецтва різних часів: від Єгипту й античної класики до Відродження, імпресіонізму та сучасних мультфільмів. Побачимо, що було сприйнято мистецтвом Церкви і що воно подарувало світові через форму, час, простір і світло.

Для всіх, хто тільки знайомиться з церковним мистецтвом, і тих, хто давно знає і любить його.

 

Відеолекції