ETHOS

ЕТОС на практиці під час війни

Олексій Чекаль: «Бог існує там, де того хоче. Напевно, донедавна був у підвалах Азовсталі»

Пропонуємо для прочитання інтерв’ю відомого українського каліграфа і автора графічного дизайну Православної Церкви України Олексія Чекаля для РІСУ.

“Я зрозумів у ці жахливі місяці, що у кожного є свій професійний фронт для допомоги Батьківщині. Коли ворог знищує не тільки наші міста і поля, а й культуру, інфофронт та волонтерство дуже допомагають нашим військовим.

Тому, коли різні батальйони просять шеврони, інфографіку, листівки для окупованих територій – із задоволенням роблю. До Львова зараз з’їхалися чимало творчих людей, які можуть чинити культурно-мистецький спротив. Також читаю лекції для семінаристів, науковців, митців — і не тільки в Україні, але й (онлайн) за кордоном, щоб розповісти про українську культуру та боротьбу. Нещодавно великий каліграф Броди Нойеншвандер (Brody Neuenschwander) запросив мене взяти участь у проєкті «A Brush with Silence», де каліграфи з усього світу писатимуть тексти на підтримку України. А в найавторитетнішому дизайнерському товаристві The Typophiles в Америці я скоро робитиму доповідь, де покажу наскільки українське дизайнерське модерне мислення може бути корисним для інших культур та писемностей.

Крім того, існують маленькі волонтерські проєкти. Ми з братом зі Слов’янська Донецької області. Тому коли військовим із рідного міста чи із сусіднього Краматорська потрібні бронежилети або тепловізори, відправляємо. Але найбільше влучною та ефективною я вважаю вкладання грошей в снайперів. Мій друг Юрій Чорноморець (провідний філософ й видатний український патролог й богослов) займається разом з Павлом Гайдаєм логістикою снайперських груп. Один постріл — мінус один ворог. Десь 15 євро дорівнює одному патрону для гвинтівки Barett. Дуже зручно виставляти рахунок за дизайн закордонним замовникам в такій специфічній валюті — в кількості знищенних окупантів“.

Дизайн шевронів та символіки для харківського батальйону територіальної оборони.

Повністю інтерв’ю читайте на порталі РІСУ.

Поділитись:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

#God against war у соцмережах:

Підписуйтесь і поширюйте.